Stylowe witryny do kuchni to element wystroju, który pomoże nam wyeksponować rzeczy i przedmioty, z których jesteśmy naprawdę dumni. Ładna zastawa, dobre rodzaje alkoholi, serwis z porcelany po prababci – to jest właśnie to miejsce, w którym warto je postawić.

Stylowe witryny kuchenne retro

Kiedy jednak myślimy o witrynach, często pojawia nam się w myślach obraz wstrętnych szklanych gablotek z okresu PRL. Trzeba wyrzucić ten obraz z głowy i pozwolić, żeby zastąpiły go antyczne witryny, które wniosą do kuchni czy salonu nutę elegancji i ponadczasowości oraz magii dawnych czasów. Witryny w jakich stylach znajdą się w tym sklepie?

1) Ciepło i spokojnie, czyli rustykalne

Te witryny charakteryzują się prostą, budzącą zaufanie bryła, brakiem ozdób, za wyjątkiem drobnych rzeźbień w drewnie, użyciem naturalnego drewna – bielonego, przecieranego albo malowanego. Te witryny wprowadzają nastrój pełen harmonii i spokoju oraz domowego ciepła.

2) Bogato i luksusowe, czyli barokowe i ludwikowskie

Witryny do kuchni w stylu barokowym czy ludwikowskim mają fantazyjne kształty, charakterystyczne dla swoich epok, rzeźbienia, bogate złocenia, polerowane drewno. To idealny wybór dla osób, które cenią sobie przepych i luksus.

3) Elegancja i nuta tajemniczości, czyli angielskie

Angielskie witryny do kuchni mają w sobie zaś niepowtarzalny rys brytyjskiej elegancji, połączony z delikatną nutą kolonialnej przygody oraz tajemniczości, jaka charakteryzowała wiktoriańskie czasy.

Na koniec należy dodać, że wszystkie witryny kuchenne są wykonane solidnie i z dużą dbałością o szczegóły.