Nasze mieszkanie to dla nas zawsze bardzo ważne miejsce. To w końcu tutaj możemy poczuć się w pełni sobą, naprawdę odpocząć. Dlatego też tak istotne jest to, aby dobrać do siebie odpowiedni styl aranżacji wnętrza…

Art deco – artystyczna mieszanka pełna wdzięku

A może by tak wybrać art deco? Czym charakteryzują się meble art deco? Otóż przede wszystkim warto zauważyć, że meble art deco to wszystkie te, które nie pasują do innych stylów. Na pewien sposób bowiem wymykają się one wszelkim schematom.

To, co jest zatem charakterystyczne bardzo dla tego stylu to mnogość różnych barw i przedziwne łączenia stylów. Znajdziemy tu często elementy prawdziwie secesyjne – motywy roślinne, ornamenty. Z drugiej jednak strony pojawi się tu również dawna elegancja epoki ludwikowskiej.

A zatem będą to gładko wypolerowane meble, elementy wykonane z naturalnego drewna z wstawkami z innych materiałów. Dla tych mebli charakterystyczna jest także dawna nostalgia – tu jako dodatki odnajdziemy np. popiersia kobiet w dawnych kapelusikach. Z kolei powyginane białe pręty metalowe w fantazyjne kształty nawiązują do pełnego magii stylu shabby chic.

Meble art deco a osobowość

Do jakich osób pasują znakomicie takie meble? Otóż na pewno pasować one będą do osób ceniących sztukę, lubiących przebywać w artystycznym otoczeniu, jednak jednocześnie ceniących bardzo elegancję i smak.

Meble art deco na antyki24

Jakie zaś są poniższe meble i czemu warto je wybrać? Otóż są to meble nowe, oryginalne, stylizowane na dawne epoki. Warto podkreślić zalety tego, że są one nowe.

Otóż dzięki temu nie mamy żadnego problemu z ich pielęgnacją oraz z wytrzymałością. Z drugiej jednak strony meble te w pełni oddają ducha dawnych epok, wiernie odtwarzając ich detale. Ważne jest także to, że na antyki24 funkcjonuje sprawnie sklep internetowy. Zalet kupowania w takim sklepie jest naprawdę dużo, a na pewno można wymienić wśród nich oszczędność czasu. Każdy na pewno znajdzie najlepszy mebel art deco dla siebie.