Stoliczku nakryj się, czyli stylowe stoliki do salonu

Stoliki można mieć różne. Można wybrać dość zwyczajny prosty mebel… a można też puścić wodze fantazji i wrodzonego dla każdego poczucia piękna i stylu i zdecydować się na wyjątkowy stolik retro, stylizowany na jedną z dawnych epok.

Stoliki do salonu retro

Takie retro antyczne stoliki salonowe charakteryzują się przede wszystkim swoją wyjątkową dekoracyjnością. Nawet jeśli utrzymane są w prostym i surowym stylu, to jednak zawsze będą emanować pewną swobodną elegancją oraz wyjątkowością. Jakie zaś style stolików spotkamy poniżej?

1) Swojsko i domowo

Na pewno nie braknie tam surowości naturalnego drewna, łagodzonej bielą farby czy przetarciami oraz artystycznymi rzeźbieniami. Takie stylowe ławy do salonu rustykalne znakomicie pasują do osób ceniących rodzinną atmosferę i harmonię.

2) Przygoda i podróż

Miłośnicy podróży i elegancji na pewno docenią także stylowy stolik do salonu wykonany na modłę kolonialną – inspirowany podróżami, z egzotycznego drewna, o finezyjnych motywach, ale z brytyjską schludnością.

3) Kunsztownie i wytwornie

Jeżeli zaś cenimy luksus i finezję, to warto wybrać styl ludwikowski. A jeśli chcemy do takiego komfortu dodać jeszcze nuty przepychu warto zwrócić się ku jeszcze większym złoceniom i wybrać styl barokowy.

4) Nowocześnie i przemysłowo

W naszym sklepie znajdzie się także coś dla miłośników bardziej współczesnych klimatów. Chłód chromowanej stali znamionujący styl nowoczesny albo przygaszone barwy, ciemny metal i surowe drewno charakterystyczne dla stylu industrialnego mają wielu zwolenników.