Meble kolonialne wyróżniają się nieprzeciętnym charakterem. To właśnie dzięki nim możemy diametralnie odmienić wystrój naszego mieszkania. Jest to stylistyka, która mocno nawiązuje do klasyki. Oczywiście bez trudu znajdziemy również meble w współczesnym klimacie, które wyglądają niczym po renowacji.

Wybór zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Solidne, drewniane meble będą doskonałym wyborem do eleganckich pomieszczeń. Są one niezwykle wytworne, a zarazem niesztampowe. Meble indyjskie to prawdziwy misz masz, więc będą one idealne dla fanów orientu. Tutaj możemy pozwolić sobie na większą swobodę w łączeniu kolorów, wzorów, czy też faktur.

Czym wyróżniają się meble kolonialne?

Meble kolonialne są przede wszystkim niezwykle różnorodne. Nie narzucają nam one tego, w jaki sposób powinniśmy łączyć ze sobą elementy. Królują tutaj różnorodne zdobienia, czy też formy. Pozornie niepasujące do siebie meble mogą stworzyć razem niepowtarzalną, a zarazem interesującą całość.
Meble nowoczesne i kolonialne możemy ze sobą bez trudu połączyć.

Pałacowy fotel, czy też efektownie zdobiona toaletka to element, który sprawi, że wnętrze zyska jedynego w swoim rodzaju wyrazu. Jest to świetna opcja dla tych, którzy lubią eksperymentować. Sklep internetowy Antyki24 posiada w swojej ofercie szeroki wybór mebli kolonialnych, indyjskich, czy też nowoczesnych.

Gdzie pasują meble kolonialne?

Meble kolonialne najbardziej pasują do wnętrz z duszą, które są starannie urządzane. Z pewnością będą one dobrym wyborem, jeśli nie chcemy powielać utartych schematów. Jeden niebanalny mebel odmieni nawet wzorowe “katalogowe” wnętrze. Styl kolonialny możemy przemycić do każdego wnętrza w domu. Jeśli nie chcemy decydować się na meble, to warto wziąć pod uwagę dodatki np. figury, lampy, stojaki, obrazy, lustra, a także wiele innych.