Secesja to bez żadnego wątpienia epoka, która ma wiele ukrytych zalet, które dopiero od niedawna wychodzą w pełni na światło dzienne. Atmosfera delikatnej, zwiewnej tajemnicy zawsze towarzyszyła temu stylowi…

Meble secesyjne – charakterystyka

Czym charakteryzują się meble secesyjne? Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy w zasadzie było najwięcej tej secesji i co to jest w zasadzie za styl.

Otóż secesja narodziła się gdzieś na przełomie XVIII i XIX wieku. Swoje narodziny miała w fabrykanckim świecie, gdzie chciano odpocząć od całodziennego zgiełku i hałasu, nacieszyć oko pięknem natury i jednocześnie zachować ludwikowską powagę oficjalnych mebli i jednocześnie trochę ją przełamać.

Dlatego też, jak zresztą widzimy poniżej, meble secesyjne posiadają w sobie nieco ludwikowskiej formy. Polerowany gładko orzech, charakterystyczne kształty zachowują pewien dworski charakter. Przełamany jest on poprzez liczne motywy roślinne, ornamenty, zdobienia. Do tego dochodzą fantazyjne obicia oraz różne dodatki.

Generalnie meble secesyjne roztaczają wokół siebie atmosferę romantyzmu, tajemnicy, baśni i jednocześnie elegancji, wytworności i powagi.

Antyki24 – najlepszy sklep internetowy

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, dlatego akurat sklep internetowy antyki 24 jest tak wyjątkowy? Otóż tutaj sprzedawane są nowe meble secesyjne inspirowane dawnymi wzorami. Takie rozwiązanie zapewnia im ponadczasową elegancję oraz współczesną praktyczność i funkcjonalność.

Ponadto w tym sklepie internetowym gromadzone są tylko przedmioty charakteryzujące się naprawdę wysoką jakością. To sprawia, że mają one w sobie pewną klasę i smak, które są właściwe jedynie najwyższej jakości wyrobom – każdy znawca na pewno się na tym pozna. Słowem meble secesyjne od antyki24 to szyk, elegancja i baśń w jednym.