Stylowy i oryginalny salon z szafką

Szafka to drobny mebel, który musi cechować się zarówno pełną funkcjonalnością, jak i oczywiście wyjątkowym wyglądem. Dlatego też wybór ciekawej, retro szafki do salonu, która była wzorowana na dawnych epokach wydaje się być znakomitym pomysłem.

Szafki stylowe do salonu

Zacznijmy jednak od tego, czym charakteryzują się właśnie takie szafki retro. Otóż przede wszystkim – każdą, niezależnie od dokładnego stylu, cechuje ponadczasowa elegancja. Warto jeszcze dodać, że roztaczają one także specyficzną atmosferę w zależności od stylu, w jakim zostały wykonane.

1) Rokoko, barok i ludwik, czyli wytworna elegancja

Trzy pierwsze style charakteryzują się wieloma zdobieniami i ciężką, ale finezyjną formą mebli. Meble rokokowe mają przepych łagodzony nieco bielą, barokowe aż kapią od luksusu, a z kolei ludwikowskie meble cechuje pewna powaga.

2) Rustykalnie, czyli swojsko i harmonijnie

Czym zaś charakteryzują się rustykalne meble? Przede wszystkim tym, że mają prostą formę, surowe drewno, a delikatne folklorystyczne rzeźbienia czy przetarcia w drewnie łagodzą pierwsze dość surowe wrażenie, zostawiając za sobą atmosferę pełną swojskości i harmonii.

3) Shabby chic i prowansalskie, czyli magia i urok

Dalej warto jeszcze zainteresować się stylem shabby chic oraz prowansalskim, których naturalność, biel oraz fantazyjne kształty każdego zaniosą w świat magii.

Na koniec warto jeszcze dodać, że nasz sklep dba o to, aby wszystkie meble wykonane były z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia im klasę oraz wytrzymałość.