Lofty, czyli pofabrykanckie przestrzenie, przekształcone obecnie na mieszkania są naprawdę wyjątkowe. Panuje tam na pewno niepowtarzalny klimat pewnej nostalgii oraz miejskiego artyzmu. Czym dokładniej charakteryzują się takie meble?

Meble industrialne – charakterystyka

Zacząć na pewno należy od tego, że meble te stanowią unikalne połączenie surowego, naturalnego drewna z metalem. Najczęściej drewno jest jasne. Z kolei metalowe pręty nieraz są grubsze i czarne.

Całość zawsze niesie ze sobą pewną tajemnicę i urok wielkiego miasta. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że meble te nieraz pochodzą z dawnych przedmiotów codziennego użytku w fabrykach i w zakładach przemysłowych. W związku z tym spotkamy tu np. Skrzynie obite szorstkim, płóciennym materiałem itp. Co jeszcze dość charakterystyczne to fakt, że meble te charakteryzują się dość dużą prostotą wykonania.

Styl industrialny – cechy główne

Jakie zaś są inne cechy główne stylu industrialnego? Otóż dominują tutaj przygaszone acz mocne barwy. Często spotka się beż, brązy, butelkową zieleń, ceglasty. Ponadto charakterystyczne dla tego stylu jest jeszcze to, że część ścian czy zabudowy pozostawiana jest w stanie artystycznie surowym.

Antyki24 – producent mebli industrialnych

Na koniec warto jeszcze powiedzieć, czemu akurat zakup mebli industrialnych w sklepie internetowym antyki24 jest tak dobrym pomysłem. Otóż ten sklep internetowy umożliwia swobodne przejrzenie wszelkich katalogów, zapoznanie się z różnymi meblami o wybranie tego, co najbardziej nam pasuje. Ponadto w sklepie tym możemy mieć absolutną pewność, że kupujemy przedmioty naprawdę wysokiej klasy. Smak i styl wyróżniają je, nawet jeśli wytworzone są one z po fabrykanckich rzeczy..

Podsumowując warto zainteresować się meblami industrialnymi.