Komoda – praktycznie i dekoracyjnie

Komoda to mebel, który musi spełniać dość charakterystyczne cechy. Przede wszystkim od komody oczekujemy, aby była w pełni funkcjonalna i aby dało się tam wszystko wygodnie schować. Jednak z drugiej strony czysta praktyczność i zero dekoracji wyglądają dość minimalistycznie i w żadnym wypadku nie pozwalają na odkrycie właściwej natury danej osoby i przedmiotu. Dlatego też właśnie warto zainwestować w stylowe komody do sypialni. Czym one się charakteryzują?

Komody na modłę retro

Przede wszystkim takie komody retro stylizowane na dawne epoki cechuje doskonała elegancja oraz ponadczasowa klasa. Ponadto wprowadzają one charakterystyczną atmosferę właściwą dla epoki, którą są zainspirowane.

1) Przygoda i tajemnica

Meble kolonialne wykonane najczęściej z gładko polerowanego, egzotycznego drewna to kwintesencja angielskiej wytworności oraz dalekowschodniej fantazji i magii. Komody wykonane w tym stylu emanują wręcz przygodą i tajemnicą.

2) Harmonia i swojskość

Z kolei zaś meble rustykalne – proste w formie z surowego drewna, bielowe albo przecierane w charakterystyczny sposób, wprowadzają niepowtarzalną atmosferę domowego ciepła.

3) Wytworna elegancja

Meble w stylu ludwikowskim o książęcej fantazji kształtu oraz elegancji i wytworności rzeźbień i polerowanego drewna cechuje niepowtarzalna atmosfera luksusu i powagi.

Oczywiście powyżej wymieniono tylko najbardziej reprezentatywne style. Warto jeszcze dodać, że wszystkie te meble wykonane zostały z jak najwyższej klasy materiałów, dzięki czemu charakteryzują się one wyjątkową wytrzymałością.