Meblarstwo, czyli wytwarzanie mebli to w zasadzie prawdziwa sztuka, podobnie jak zresztą ich następny wybór. Warto zatem wiedzieć, jakie są style w meblarstwie oraz do osób o jakiej osobowości będą one pasować. Dodajmy jeszcze, że poniżej nie opiszemy wszystkich stylów aranżacji mebli i wnętrza, jednak na pewno wspomnimy o tych, które dostępne są w naszym sklepie.

Styl kolonialny – elegancja brytyjska, ale fantazja egzotyczna

Na początku warto wspomnieć nieco o stylu kolonialnym. Otóż tu dominuje mocne i silne egzotyczne, ciemne drewno. Prostą, angielską formę oraz gładkie wypolerowanie mebla łagodzą tu nieco dalekowschodnie motywy. Warto jeszcze jedynie podkreślić, że meble te charakteryzują się nastrojem tajemnicy i przygody.

Styl klasyczny – pełen ujmującego wdzięku

Inaczej zaś prezentuje się zwyczajny styl klasyczny. Tu bowiem dominuje gładkie drewno, orzech oraz delikatnie zdobiona forma. Takie meble dodają do wnętrza ponadczasowej elegancji.

Styl shabby chic i rustykalny

Powyższe dwa style warto w zasadzie omówić razem z uwagi na ich wyjątkowe podobieństwo. Otóż styl rustykalny to proste formy, naturalne drewno. Roztacza on wokół siebie atmosferę pełną spokoju i harmonii. Styl shabby chic jest podobny, jednak elficko wygięte metalowe pręciki oraz malownicze przetarcia dodają im artystycznej atmosfery.

Oczywiście wyżej wymieniono nie wszystkie style mebli, które można znaleźć w naszym sklepie. Dość by wspomnieć o stylu ludwikowskim, baroku czy pełnym świateł stylu glamour.

Wyświetlanie 1–12 z 77 wyników