Ludwikowska Francja to epoka pełna elegancji i uroku dworskich obyczajów. To wówczas w oryginalny sposób łączono elegancję z finezją i z wytwornością. Styl ten stanowił swoisty przełom pomiędzy barokiem a stylem klasycystycznym. Czym dokładniej charakteryzują się meble ludwikowskie? Do jakich osób będą one najlepiej pasować?

Meble ludwikowskie – barokowy luksus, klasyczny wdzięk

Meble ludwikowskie na pierwszy rzut oka przypominają meble w stylu barokowym, posiadają bowiem bardzo wiele ich cech. Przede wszystkim wymienić tu można złocenia i mocne w wyrazie zdobienia w postaci precyzyjnych rzeźb.

Ponadto do baroku nawiązują figlarnie zakończone nóżki i podłokietniki czy inne tego typu elementy mebli, które znakomicie dodają całości figlarności i przełamują schemat luksusu. Z kolei zaś dodatek klasyczności doskonale łagodzi atmosferę, jaką roztacza wokół siebie ten mebel.

Spokojnie można powiedzieć, że o ile barok w tym meblu odpowiada za jego powagę i majestat, tak klasycyzm za jego elegancję i smak. Klasyczne jest przede wszystkim użycie nieco jaśniejszych barw mebla oraz nieco delikatniejszych barw, co ogólnie rzecz ujmując sprawia razem lżejsze wrażenie niż w baroku.

Meble ludwik barok – dla kogo i gdzie?

Przejdźmy do następnej kwestii, a mianowicie gdzie i do kogo takie meble będą najlepiej pasowały. Otóż na pewno zestaw takich mebli doskonale sprawdzi się u osoby poważnej, cenionej z dużym autorytetem. Ponadto oczywiście meble klasyczne pasują do osób ceniących ład i porządek.

Warto jeszcze dodać, że na pewno zadowolone z mebli klasycznych będą osoby, które lubią stonowaną, łagodną elegancję. Te meble też znakomicie pasują do różnego rodzaju gabinetów oraz miejsc pracy. Na koniec warto jeszcze dodać, że antyki24 to producent, który dba o to, żeby jego nowe meble, inspirowane dawnymi czasami naprawdę zyskały zasłużoną sławę.

Wyświetlanie 1–12 z 28 wyników