Prowansja – ta magiczna kraina ma w sobie coś absolutnie niepowtarzalnego. Rokrocznie przejeżdża tam wiele osób, zaś styl prowansalski zachwyca swoją magią i urokiem. Warto zatem poznać go dokładniej…

Charakterystyka mebli prowansalskich

Jak wyglądają meble prowansalskie? Przede wszystkim trzeba wspomnieć o tym, że dominuje tu biel oraz naturalne materiały. Jak widzimy poniżej całkiem charakterystyczne dla tego stylu są przetarcia w drewnie, artystyczne, delikatne rzeźbienia czy lekko wygięte ramy.

Oczywiście przede wszystkim używane jest naturalne drewno, niemniej jednak często towarzyszy mu fantazyjne wygięty biały metal nadający całości charakteru baśniowej tajemnicy. Czasem także spotyka się wstawki z kamienia, co dodaje nuty solidności.

Warto jeszcze wspomnieć, że generalnie styl ten ma w sobie wiele elementów rustykalnych, które pomagają budować atmosferę pełną spokoju i odpoczynku. Słowem to meble, które naprawdę umożliwiają nam odpoczynek i marzenia.

Meble prowansalskie – dla kogo i gdzie?

Komu najbardziej będą się podobały takie meble? Otóż zdecydowanie osobom romantycznym, które cenią w swoim życiu nutę wysublimowanej elegancji i delikatności. Takie meble doskonale sprawdzają się w przeróżnych ogrodach, domkach, mieszkaniach oraz herbaciarniach czy kawiarniach.

Antyki 24 – doskonały producent

Pozostaje jednak kwestia tego, dlaczego akurat tu najlepiej jest kupić swoje meble prowansalskie. Otóż przede wszystkim trzeba wiedzieć, że te meble są całkowicie nowe.

Inspirowane są one innymi stylami na przestrzeni dziejów i dzięki precyzji i dokładności wykonania znakomicie wprowadzają do każdego wnętrza dawną atmosferę. Ponadto charakteryzuje je wykonanie z wysokiej klasy materiałów, co nadaje im specyficznej dosyć elegancji i uroku. Oczywiście nasz sklep internetowy jest prosty i łatwy w obsłudze!

Wyświetlanie 1–12 z 18 wyników