Styl prowansalski znany jest świetnie praktycznie każdemu z nas. Ten emanujący romantycznością i spokojem styl zachwyca każdego, kto tylko się z nim zetnie. Warto jednak poznać bliskiego krewnego stylu prowansalskiego, a mianowicie styl shabby chic.

Meble shabby chic – charakterystyka

Czym w zasadzie charakteryzują się takie meble shabby chic? Otóż posiadają one w sobie unikalne połączenie białego, naturalnego drewna z białymi prętami metalowymi. Często pojawiają się tu również przetarcia oraz różne charakterystyczne dla mebli rustykalnych delikatne rzeźbienia. Meble te często łączone są z wikliną, wstążkami, albo też materiałami w kwiatki.

Nastrój mebli shabby chic

Warto teraz przejść do jednej z ważniejszych kwestii a mianowicie do tego, jaki nastrój roztacza wokół siebie taka np. szafka shabby chic. Otóż dzięki temu, że posiada ona w sobie pewne elementy rustykalne, to ma w sobie pewną aurę rodzinnego ciepła oraz domowej atmosfery.

Oprócz tego meble te tworzą wokół siebie niepowtarzalny klimat pełen romantyzmu, delikatności, wyobraźni i tajemnicy. Słowem baśń i harmonia domu splatają się w tych meblach shabby chic w jedno tworząc pełną ciepła całość.

Antyki 24 – najlepszy sklep internetowy

Każdy z nas zapewne świetnie zna obecnie wszelkie zalety kupowania w sklepach internetowych. Tu bowiem nie musimy się denerwować, stać w kolejkach, marnować czasu. Każdy z nas może sobie spokojnie po prostu usiąść i wybrać to, co mu najbardziej pasuje.

Taki też właśnie jest sklep internetowy antyki 24. Tu musimy mieć świadomość, że nie są to antyki, lecz oryginalne, nowe meble, które inspirowane są jedynie dawnymi czasami. Dzięki temu jeszcze przez wiele, wiele lat świetnie się sprawują. Ponadto są one łatwe w pielęgnacji oraz są one w pełni dostosowane do wymogów współczesnego świata.