ślusarski stół producenta RA Construction

Stanowisko pracy ślusarza powinno być zorganizowane w sposób intuicyjny i uporządkowany. Odpowiednio skonfigurowany i zaprojektowany warsztatowy stół ślusarski, umożliwia przechowywanie narzędzi w sposób bezpieczny, aczkolwiek również i on musi być wybrany w oparciu o określone potrzeby użytkownika.

Blat podstawą stołu

Blat stołu ślusarskiego to powierzchnia robocza, która ze względu na charakter pracy powinna być odpowiednio zabezpieczona.

Do wyboru mamy dwa podstawowe rodzaje blatów, dzielonych ze względu na liczbę modułów. Cena tych blatów jest przystępna.

Wszystkie mogą zostać obite blachą na specjalne życzenie klienta.

  • Blaty 2 – modułowe, których powierzchnia wynosi 1150 x 700 x 25 mm.
  • Blaty 3 – modułowe, których powierzchnia wynosi 1650 x 700 mm.
  • Blaty specjalne o powierzchni do 2500 x 750 x 5 mm.

Wyposaż stanowisko w imadła i szafki

Niezależnie od konstrukcji i powierzchni blatu, warsztatowy stół ślusarki powinien mieć konstrukcję otwartą, którą można rozbudowywać o dodatkowe szafki i imadła.

W bardzo rozbudowanych rozwiązaniach, istnieje możliwość zaaranżowania aż 3 dodatkowych szafek i kilku imadeł, tworzących osobne powierzchnie robocze i magazynowe. Rzecz jasna cena rozbudowania konstrukcji będzie wzrastała.

Wspornik kluczem do rozbudowy zestawu

Warsztatowy stół ślusarski można rozbudowywać o dodatkowe wsporniki, które umożliwiają zamontowanie szeregu akcesoriów, takich jak:

  • półki, tworzące dodatkową powierzchnię roboczą,
  • uchwyty na akcesoria (np. monitory),
  • oświetlenie robocze (według określonych zaleceń BHP),
  • dodatkowe ścianki na narzędzia,
  • wspomniane już wcześniej imadła.

Dodatkowe rozbudowy stanowiska generują nowe koszty, jednak nie każdy ślusarz będzie potrzebował wszystkich wyżej opisanych dodatków.

Ochroń blat stołu ślusarskiego

Funkcjonalność stołu dla ślusarza można rozszerzyć o dodatkowe elementy chroniące blat stanowiska, które sprawdzą się zwłaszcza podczas pracy w specjalnych warunkach.

Zwykle mają one formę dodatkowych powłok ochronnych, wykonanych z:

  • gumy i innych tworzyw sztucznych, w przypadku stosowania olejów i innych, podobnych środków,
  • arkuszy blachy, dzięki której blat stołu ślusarskiego charakteryzuje się zwiększoną odpornością na oddziaływania fizyczne.

Stoły ślusarskie o specjalnej, wzmocnionej konstrukcji

W przypadku, gdy nośność stołu warsztatowego rzędu 500 kg to za mało.

Zawsze możemy rozważyć wzmocnione konstrukcje, które charakteryzują się zastosowaniem grubszych profili o większym polu przekroju, których ceny zakupu są już odczuwalne. 

Dodatkowo stosując odpowiednio dobrane zabezpieczenie blatu tworzymy stanowisko, które posłuży nam latami. Cena solidnego stołu ślusarskiego jest dużo wyższa od standardowych stanowisk warsztatowych, ale jeżeli chcemy posiadać produkt wysokiej jakości – to trzeba zainwestować pieniądze.

Jednocześnie, dzięki specjalnym stopkom antywibracyjnym, produkty stają się doskonale chronione przed skutkami zbyt silnych drgań, a nawet rezonansu.

Ranking najlepszych stanowisk ślusarskich

Zestawienie zostało opracowane przez ekspertów z branży mebli przemysłowych. Produkty zaprezentowane w rankingu pochodzą z katalogu polskiego producenta mebli warsztatowych RAConstruction.pl

ciężki stół ślusarskiTOP 1 – Nietypowy solidny stół ślusarski w garażu z 4 szafkami, szufladami i 2 imadłami

Ciężkie stanowisko dedykowane najcięższym pracom ślusarskim. Wytrzymałość stołu na obciążenie to aż 1000 kg. Szafki kontenerowe z drzwiczkami i solidnymi szufladami. Stół nie należy do tanich rozwiązań. Producent deklaruje solidność konstrukcji, która posłuży na długie lata. Stanowisko dostępne na zamówienie.

Zamów produkt online: https://raconstruction.pl/stol-warsztatowy-zakladu-slusarskiego-ra-construction/

stół warsztatowy ślusarski z 3 szafkamiTOP 2 – Metalowy stół ślusarski z 3 szafkami i szufladami

Uproszone stanowisko robocze wyposażono w 3 szafki kontenerowe z szufladami metalowymi, które pozwalają na przechowywanie rozmaitych narzędzi. Wytrzymała i usztywniona konstrukcja idealnie sprawdzi się podczas prac w zakładach ślusarskich. Stół zaopatrzono w poziomujące stopki gwarantujące stabilność nawet na nierównym podłożu. Gwarancja na stół wynosi 1 rok.

Zamów produkt online: https://raconstruction.pl/stoly-przemyslowe/stoly-warsztatowe/sc-3-z-trzema-szafkami/

stół ślusarski z szafką i półkąTOP 3 – Warsztatowy stół ślusarski z szafką i półką

Stanowisko wyposażone w metalową szafkę z szufladami, a także półkę pod blatem. Posiada wszechstronne zastosowanie w warsztacie ślusarskim. Producent deklaruje możliwość rozbudowy stołu o dodatkowe imadła i wyposażenie zgodne z życzeniem kontrahenta. Gwarancja na produkt wynosi 1 rok.

Zamów produkt online: https://raconstruction.pl/stoly-przemyslowe/stoly-warsztatowe/sc-3-z-szafka-i-polka-dolna/

Podsumowując, warsztatowe stoły ślusarskie powinny oferować maksymalną możliwość rozbudowy i to pod dowolnym kątem. Stanowisko powinno być zaplanowane i dostosowane dokładnie do charakteru pracy wykonywanej przy nim. Dodatkowo istotną kwestią jest usztywnienie stanowiska i zabezpieczenie go przed uszkodzeniami wynikającymi z pracy przy nim.

Jak dobrać najlepszy stół ślusarski do warsztatu? [RANKING]
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *