Niebanalne dodatki do wyposażenia salonu

Coraz więcej uwagi przywiązujemy do aranżacji przestrzeni, w których mieszkamy. Jedną z ważniejszych jest oczywiście salon, w którym odpoczywamy, regenerujemy się, czytamy, oglądamy telewizję, w końcu po prostu wspólnie spędzamy czas. Na jakie dodatki warto zwrócić uwagę, urządzając nowoczesny salon?

 

Podstawa a dodatki

Oczywiście punktem wyjścia do aranżacji salonu jest zaproponowanie rozwiązania w zakresie wykończenia i dekoracji ścian, wybór rodzaju podłogi, podstawowych mebli, kanapy. Najważniejsze wydaje się jednak przede wszystkim zaproponowanie konkretnej kolorystyki, materiałów, faktur, które stanowić będą podstawę, na której tworzyć się będzie architektonika całej przestrzeni. Poszczególne elementy aranżacji nie muszą być zawsze tożsame z tą wyjściową bazą. Mogą być w stosunku do niej kontrastowe, natomiast wszystko razem musi jednak tworzyć pewną spójną, logiczną całość. Wybierając stylowe fotele do salonu, trudno więc uciec od podstawowych pytań o materiały i kolorystkę czy też formę fotela. Nie w każdym salonie sprawdzi się uszak, do innego zupełnie nie będzie pasował fotel typu jajo czy model tapicerowany. Warto o tym pamiętać, fotel może bowiem być bardzo ciekawym dodatkiem do aranżacji wnętrza, wprowadzać ciekawy kontrapunkt dla podstawowej linii aranżacyjnej, natomiast jego wybór musi być wtedy szczególnie dobrze przemyślany. Nie bez powodu coraz większą popularnością cieszą się produkty wykonywane na zamówienie, które pozwalają na dostosowanie projektu do wymagań i pomysłów konkretnego klienta. Na przykład wygodny fotel wypoczynkowy, czyli popularny uszak, może zostać wykonany z: weluru, wełny kaszmirowej, skóry naturalnej oraz skóry ekologicznej. Wszystko zależy od pomysłu i koncepcji. 

Dodatki, o których warto pamiętać

Bardzo ważnym elementem wyposażenia salonu jest często niedoceniana ława kawowa. To właśnie ona zaś potrafi wprowadzić do przestrzeni ciekawy kontrast i stworzyć nieoczywiste połączenie z kanapą. Może oczywiście również dopełniać całej stylizacji. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na naprawdę ciekawe, trwałe i designerskie wykonanie. Ława w stylu glamour bazująca na połączeniu marmurowego blatu i drewnianej podstawy to świetnie rozwiązanie do nowoczesnego salonu. Natychmiast dodaje ona całości wyjątkowego charakteru, mimo że z pozoru jest tylko dodatkiem do podstawowego wyposażenia przestrzeni. Podobną funkcję może spełniać mały stolik tworzący całość z fotelem wypoczynkowym. Warto zwrócić również uwagę na designerskie hokery, które świetnie się sprawdzą się w przypadku aneksu oddzielonego od salonu wysokim barem. 

Materiał zewnętrzny

Niebanalne dodatki do wyposażenia salonu
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *